[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: راهنمای نگارش مقاله ::

مجله فضای جغرافیایی که هم اکنون در زمره مجلات معتبر و سطح اول کشور میباشد در جهت ارتقا سطح کیفی مقالات چاپ شده و نیز همکاری با پایگاههای علمی بین المللی، برنامه ای مدون درنظر گرفته است. در همین راستا و با توجه به اینکه مجله فضای جغرافیایی دامنه وسیعی از مطالب را در بر میگیرد، خواهشمند است نویسندگان محترم منابع مرتبط با مقاله خود را در مقالات چاپ شده در نسخه های مختلف مجله نیز بررسی نمایند.

1- مقالات ارسالی نبایست قبلا در نشریات داخلی یا همایش‌های علمی به چاپ رسیده باشد و تحت بررسی برای چاپ نیز نباشد. 2- مقالات در عین علمی و تحقیقی بودن باید ساده و روان باشد و قواعد نگارشی در آن رعایت شود و مرتبط با یکی از گرایش‌های دانش جغرافیا باشد. 3- مقاله‌های علمی و تحقیقی در ارتباط با مسایل جغرافیایی ایران در اولویت چاپ قرار خواهند گرفت. 4- مجله از چاپ نتایج طرح‌های تحقیقاتی مصوب در مراکز و نهادهای علمی استقبال می‌کند، به شرط آن که قبلاً در مجله‌های دیگر چاپ نشده باشد. 5- ساختار مقاله به صورت علمی شامل: چکیده، کلید واژه‌ها، مقدمه، مواد و روش‌ها، بحث، نتیجه‌گیری (و در صورت لزوم قدردانی) باشد. 6- چکیده فارسی  مقاله در 15-10 سطر با کلیدواژه‌ها تنظیم شود. خلاصه انگلیسی مقاله باید به صورت خلاصه مقاله در دو یا  سه صفحه و شامل(Introduction, Matherials & Methods,  Discussion of Results & Conclusions )  بیانگر محتوای مقاله باشد .

و از نوشتن منابع مورد استفاده در خلاصه انگلیسی خوداری شود. 7 - اگر مقاله‌ای بیش از یک نویسنده داشته باشد، نام نویسنده‌ای که در اول درج می‌شود، به عنوان مسؤول آن مقاله شناخته می‌شود. 8- نحوه منبع‌نویسی در داخل متن: الف) کتاب و مقاله: نام نویسنده، سال و صفحه. ب) سازمان: نام سازمان، سال. ج) اگر از پژوهشگری نام برده شود ولی تهیه کننده مقاله به مقاله آن شخص دسترسی نداشته باشد و بخواهد به نام آن اشاره کند، پس از ذکر نام پژوهشگر در داخل پرانتز عبارت: مؤلف (به نقل از نویسنده دوم، تاریخ) نوشته شود. مثال شواتیزر (به نقل از عیوضی، 1386) 10- نحوه منبع نویسی در انتهای مقاله: الف) کتاب تألیفی: اگر کتاب توسط یک یا چند نفر نگاشته شده باشد: نام خانوادگی و حرف اول نام نویسنده، نام خانوادگی و حرف اول نام نویسندگان، (سال انتشار)، «عنوان کتاب»، محل نشر، تعداد کل صفحات. ب) کتاب ترجمه‌ای: نام خانوادگی، حرف اول نام نویسنده، (سال انتشار)، «عنوان کتاب»، نام مترجم، محل نشر، تعداد کل صفحات. ج) مقاله: نام خانوادگی، حرف اول نام نویسنده، (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام مجله، شماره مجله، صص. د) مجله: (در صورت نداشتن نام نویسنده)، بی‌نام، (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام مجله، شماره مجله، صص. و) پایان نامه: نام خانوادگی، حرف اول نام نویسنده، (سال انتشار)، عنوان پایان نامه، مقطع تحصیلی پایان نامه، نام دانشکده و دانشگاه. توجه: منابع پلی‌کپی، جزوه درسی، نسخه‌های تکثیر شده، فاقد اعتبار بوده و نویسندگان از این‌گونه منابع ارجاع ندهند. 11- نشانی کامل نویسنده‌ی مقاله، سمت و مرتبه علمی، Email و شماره تماس به منظور چاپ در فصلنامه و ارتباط در صورت نیاز، حتما قید شود. 12- درج معادل لاتین اسامی و اصطلاحات غیرفارسی متن در پاورقی با شماره‌گذاری پی در پی انجام شود. 13- جدول‌ها، شکل‌ها، نمودارها، منحنی‌ها، تصویرها و نقشه‌ها به ترتیبی که در متن آمده‌اند، شماره‌گذاری شوند. عناوین جداول، اشکال، نمودارها با قلم B lotus اندازه 10 همچنین اعداد داخل جدول‌ها حتما فارسی نوشته شوند. 14- در داخل متن مقاله از نوشتن نام نویسنده خودداری گردیده و مشخصات فردی به طور کامل در یک صفحه جداگانه ارسال شود. 15- مقاله باید روی کاغذA4 (حاشیه از بالا cm 95/3، از پایین cm 2.75، از چپ و راست cm 5/2) با قلم B lotus اندازه 13 تایپ شود. 16- تایپ مقاله در محیط Word 2003 و به بالا و حداکثر در 20 صفحه انجام گیرد و تصاویر و نقشه‌ها با فهرست tif و حداقل 300 dpi باشند. (حجم فایل حداکثر 4 MB باشد). 17- اصول درست واژه‌نویسی رعایت شود. 18- مقالات دریافت‌شده برگردانده نمی‌شوند و هیات تحریریه در رد، تلخیص و ویرایش مطالب آزاد است. 19- مسؤولیت صحت مطالب مقاله به عهده نویسنده است. 20- مقالاتی که فاقد فرم تعهدنامه متقابل نویسنده و فصلنامه باشند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 30927 بار   |   دفعات چاپ: 1661 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 166 بار   |   0 نظر
فضای جغرافیایی Geographic Space
Persian site map - English site map - Created in 0.18 seconds with 43 queries by YEKTAWEB 4157